Informacje parafialne

·         W poniedziałek, 25 maja - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.  W tym dniu obchodzimy Misyjny Dzień Chorych.

Ø  Msze św. odprawiane będą o godz. 700, 800, 900, 1700 i 1830.

v  Kancelaria parafialna nie będzie czynna.

*       Coroczne spotkanie chorych, starszych i samotnych odbędzie się  w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Początek o godz. 1400.

·         We wtorek, 26 maja - wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych matkach, aby w ich intencjach zanosić prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelakie łaski, a dla zmarłych matek prosząc o wieczne zbawienie.

  • W środę, 27 maja - po mszy św. o godz. 800, zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Mikołaja.

·         W czwartek, 28 maja - święto Jezusa Chrystusa Jedynego i Wiecznego Kapłana.

·         W piątek, 29 maja - wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

v  O godz. 1500 - zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

·         W sobotę, 30 maja - wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji.

v  W tym dniu o godz. 1000, Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie. Nie będzie mszy św. o godz. 900.

Ø  W przyszłą niedzielę, 31 maja - w Kościele katolickim obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Fakt obchodzenia uroczystości Trójcy Świętej zaraz po niedzieli Zesłania Ducha Świętego nawiązuje do starożytnej teologii Ojców Kościoła, którzy podkreślali, że dzieło zbawienia pochodzi od Ojca i realizuje się przez Syna w Duchu Świętym.

v  Kończymy nabożeństwa majowe.

*      W przyszłą niedzielę kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej. Skorzystajmy jeszcze z tego szczególnego czasu łaski i pojednajmy się z Bogiem.

           

            Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na Jerycho Różańcowe w dniu 29 maja, od godz. 2100 do 30 maja godz. 700, do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie.

            Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie w kościele, odmawiajmy litanię do Matki Bożej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

            Kolejny już rok, kiedy Siostry i Bracia ze Wspólnoty Neokatechumenalnej będą odwiedzać Parafian w domach, dając świadectwo swojej wiary, dzieląc się swoim doświadczeniem. Prosimy, przyjmijcie ich bez obaw, choć na krótką chwilę, w każdy wtorek, po godz. 1700.