Informacje parafialne

·    W poniedziałek, 20 października - wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji.

·    We wtorek, 21 października - wspomnienie Bł. Jaku­ba Strzemię, biskupa.

·    W środę, 22 października - wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża.

·    W piątek, 24 października - o godz. 1500 - zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Ø  Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na Jerycho Różańcowe przed Najświętszym Sakramentem w intencjach Kościoła, Ojczyzny i Narodów Europy oraz o pokój na świecie, od godz. 2100 do 700 rano, do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku - Białej Hałcnowie.

Ø  Ojcowie Franciszkanie z Krakowa zapraszają na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, która zostanie odprawiona w kościele N.M.P. w Pogórzu k/Skoczowa, o godz. 1800.

·    W sobotę, 26 października - o godz. 1730 zapraszamy na Różaniec Fatimski, a potem na Nowennę do Matki Boskiej Częstochowskiej.

Ø  O godz. 1630, w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, uczczeniem relikwii i modlitwą różańcową rozpocznie się Korowód Świętych. Następnie zostanie uformowana procesja, która przejdzie do katedry. Wspólną modlitwę zwieńczy dziękczynna msza św. odprawiona w katedralnej świątyni                  o godz. 1830.

Ø  Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na film pt. „Mary's land” - Ziemia Maryi. Projekcja w polskiej wersji językowej odbędzie się po wieczornej mszy św., o godz. 1800, w kościele Księży Pallotynów. Wstęp wolny.

 

      Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 1000. Zapraszamy chłopców od III klasy szkoły podstawowej.

            Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu w intencjach całego świata i naszych. Niech ta modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech łączy w drodze ku tworzeniu dobra.

            Zapraszamy na katechezy prowadzone przez Wspólnotę Drogi Neokatechumenalnej, w każdy poniedziałek i środę o godz. 2000.

            „ Katolicki Klub Pracy" zaprasza na kursy języków: włoskiego i francuskiego dla dorosłych i dzieci. Zapisy i informacje - w środy o godz. 1900 w salce lub pod nr telefonu 608 797 392.

            Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne w Bielsku Białej zajmujące się budową Stacjonarnego Hospicjum zaprasza na uroczystość 10 - lecia Stowarzyszenia.

Uroczystość odbędzie się 26 października 2014 roku o godz. 1600, w kościele pw. NMP Królowej Polski w Bielsku - Białej. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Biskup Tadeusz Rakoczy.