Informacje parafialne

·         We wtorek, 23 września - wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

·         W środę, 24 września - uroczystość 567 rocznicy poświęcenia naszej Katedry. Zapraszamy Parafian na mszę św.

Ø  Po mszy św. o godz. 800 - odprawimy nabożeństwo ku czci św. Mikołaja.

Ø  Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i wiedzę religijną do udziału w katechezie dla dorosłych na temat: Kościół Chrystusowy w zmieniającym się świecie. Wykład poprowadzi ks. dr Lucjan Bielas z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, o godz. 1830.

Ø  W środę także, odprawimy ze wszystkimi bielskimi dekanatami  pielgrzymkę do Matki Boskiej w Przyłękowie na Żywiecczyźnie. Odjazd z pl. Żwirki i Wigury (przystanek w stronę Szczyrku), o godzinie 1305. W drodze  do sanktuarium o godz. 1500, odprawimy Drogę Krzyżową, o godz. 1600 - nabożeństwo różańcowe, a o godz. 1700 - msza święta. Zapisy w zakrystii, koniecznie dzisiaj. Koszt 15 złotych.

·         W czwartek, 25 września - wspomnienie Bł. Włady­sława z Gielniowa, prezbitera.

  • W piątek, 26 września - o godz. 1500, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Ø  Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na Jerycho Różańcowe przed Najświętszym Sakramentem w intencjach Kościoła, Ojczyzny i Narodów Europy oraz o pokój na świecie, od godz. 2100 do 700 rano, do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie

·         W sobotę, 27 września - wspomnienie Św. Wincente­go a Paulo, prezbitera.

Ø  O godz. 1730 zapraszamy na Różaniec Fatimski, a potem na Nowennę do Matki Boskiej Częstochowskiej.

Ø  Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na film pt.: „Gdy budzą się demony”. Jest to obraz o powstawaniu Opus Dei i postaci Św. Josmaria Escriva de Balaguer. Projekcja odbędzie się po wieczornej mszy św., o godz. 1800, w kościele Księży Pallotynów. Wstęp Wolny.

            Zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy, w niedzielę, 28 września. Wyjazd o godz. 600 z ulicy Sikorskiego. Koszt 30,00 zł. Zapisy                           w kancelarii parafialnej.

Od 22 września 2014 r., o godzinie 1915, rozpoczynają się, w salce na probostwie, katechezy uzupełniające dla Dorosłych, jako przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania i Małżeństwa. Bliższe informacje na ten temat, można uzyskać w kancelarii parafialnej.

            W dniach od 5-16 listopada organizujemy pielgrzymkę do Meksyku (Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe). Posiadamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje zamieszczone są w gablotce. 

            Polecamy prasę katolicką. Ufamy, że znajdziecie w niej istotne informacje dotyczące życia religijnego i nowy numer naszej gazetki. Zachęcamy do jej nabywania i czytania.