Informacje parafialne

·         W środę, 20 lipca - wspomnienie Bł. Czesława, pre­zbitera.

Ø  Po Mszy św. o godz. 800 - odprawimy nabożeństwo ku czci Św. Mikołaja.

·         W piątek, 22 lipca - wspomnienie Św. Marii Magda­leny.

Ø  O godz. 1500 - zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

v  Na mocy kanonu 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego, Ks. Biskup udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim katolikom przebywającym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Wszyscy, którzy skorzystają z tej dyspensy, powinni spełnić inny dobry uczynek (np. odmówić dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego lub złożyć ofiarę na misje albo dla biednych).

·         W sobotę, 23 lipca - święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

Ø  O godz. 1730 – zapraszamy na Różaniec Fatimski, a potem na Nowennę ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej.

 

            W niedzielę 17 lipca przyjazdem pierwszych pielgrzymów do naszej diecezji rozpoczniemy przeżywanie ŚDM. Mając świadomość wartości tego czasu łaski, prosimy o modlitwę. Chce­my, aby ten czas pobudził młodych ludzi do życia wiarą. Szczególnym znakiem jedności tego czasu będzie Apel Jasnogórski, który będziemy przeżywać od środy (20 lipca br.) we wszyst­kich parafiach goszczących pielgrzymów. Do modlitwy zapraszamy również parafie, które nie goszczą pielgrzymów.

 

Plan Dni w Diecezji:

 

            Środa - piątek (20-22 lipca br.) - w tych dniach nasi goście będą zwiedzać naszą diecezję, zdobywać Beskidzkie szczyty oraz gromadzić się na Eucharystiach w naszych diecezjalnych sanktuariach i modlić się o pokój w czasie wizyty w Muzeum Auschwitz Birkenau   w Oświę­cimiu.

            Sobota (23 lipca br.) - to dzień Zaangażowania Społecznego. Nasi goście wezmą udział w różnych akcjach charytatywnych i dobroczynnych w naszych parafiach i miejscowościach.

 

            Niedziela (24 lipca br.) - uroczyste zakończenie Dni w Diecezji. Wszystkich pielgrzymów i wiernych naszej diecezji zapraszamy na spotkanie do Bielska-Białej na tereny Hali Widowiskowo -Sportowej pod Dębowcem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 1500 - Koronką do Boże­go Miłosierdzia. Kulminacyjnym punktem będzie Finałowy Koncert Warsztatów Gospel (około godziny 1900) oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny Apel Jasnogórski (2030). Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy, aby skorzystać z komunikacji miej­skiej (od godziny 1400 do godziny 2000 autobusy linii nr 7 i 8 z dworca PKP/PKS, będą odjeżdżać, co 15 minut. Po zakończonej uroczystości autobusy będą odwozić w kierunku cen­trum do dworca wszystkich uczestników. Ze względów organizacyjnych prosimy, aby samo­chody osobowe pozostawiać na parkingach w centrum Bielska-Białej i korzystać z komunika­cji miejskiej, gdyż ruch na ulicach wokół hali będzie zamknięty.

Ks. Piotr Hoffmann - Diecezjalny Koordynator ŚDM

            Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na Jerycho Różańcowe przed Najświętszym Sakramentem w intencjach Kościoła, Ojczyzny i Narodów Europy oraz o pokój na świecie, w dniu 19 lipca od godz. 1800 do godz.700 rano - do kaplicy Księży Pallotynów pod Szyndzielnią,  a od godz. 700 do godz. 1800,  w dniu 20 lipca, do katedry.

 

            Każda rodzina lub osoba indywidulna może gościć w domu Znaki Miłosierdzia, które znajdują się na stoliku przy ołtarzu. Prosimy, aby chęć zabrania tychże Znaków zgłosić w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii parafialnej. Zabieramy Znaki na jedną dobę, w czasie wieczornej Mszy św. i przynosimy je następnego dnia, także na wieczorną Mszę św.