Informacje parafialne

  • W środę, 10 lutego - Środa Popielco­wa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielko­postnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze św., w katedrze, odprawimy o godz.: 700; 800; 900; 1700 i 1830.

v  Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia. Prosimy o artykuły żywnościowe dla potrzebujących. Może udałoby się zmobilizować do takiej ofiary tych, którzy jeszcze nic nie dali, a mogliby!

·         W piątek, 12 lutego - o godz. 1500 - zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

                        * dla dzieci szkół podstawowych - o godz. 1700.    

                        * dla dorosłych i młodzieży - godz. 1745.

·          W sobotę, 13 lutego - o godz. 1730 – zapraszamy na Różaniec Fatimski, a potem na Nowennę ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej.

v  Zapraszamy na 24. Pokutny Marsz Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i Diecezję. Początek o godz. 1500, w kaplicy kościoła pw. Najśw. Serca Pana Jezusa.

 

           

            Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza, 8 lutego, o godz. 1700, do Książnicy Beskidzkiej na wykład Ks. prof. Tadeusza Borutki pt.: „ Problematyka migrantów i uchodźców”, zaś 10 lutego, o godz. 1700, na wykład Ks. dra Jana Duraja pt.” Jubileusz 1050 – lecia Chrztu Polski”.

            W bieżącym tygodniu odwiedzimy chorych Parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Dobiegł końca czas wizyt duszpasterskich w Parafii. W Waszych domach spotykaliśmy się z serdecznością i życzliwością, jaka przystoi prawdziwym chrześcijanom. Niejednokrotnie byliśmy zbudowani Waszym świadectwem wiary i życia. Wyrażamy naszą jedność z Wami we wszystkich problemach życia codziennego, w troskach, cierpieniach i radościach, zapewniając o modlitwie w Waszej intencji. Dziękujemy za ofiary kolędowe. Postulaty wyrażone wobec duszpasterza postaramy się realizować w miarę możliwości.

            Organizujemy kolejny cykl katechez uzupełniających dla dorosłych (osób, które nie ukończyły katechizacji na poziomie szkoły średniej lub zawodowej). Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 26.02.2016 r. o godz. 1915, w sali na probostwie.

            Zapraszamy na katechezy prowadzone przez Drogę Neokatechumenalną, w poniedziałek i środę o godz. 2000.