Informacje parafialne

·         W poniedziałek, 31 sierpnia – od godz. 1800 okazja do sakramentu Pokuty dla dzieci i młodzieży z okazji nowego roku szkolnego i katechetycznego.

·         We wtorek, 1 września - wspomnienie Bł. Bronisła­wy, dziewicy.

Ø  W tym dniu rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Eucharystia dla dzieci, młodzieży i nauczycieli, będzie celebrowana o godz. 800.

v  Wznawiamy odprawianie mszy św. o godz. 900.

ü  Przypada 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamię­tajmy w tym dniu w naszych modlitwach o tych, którzy zginęli za wolność naszą i waszą.

·         W środę, 2 września - po mszy św. o godz. 800, odprawimy nabożeństwo ku czci Św. Mikołaja.

·         W czwartek, 3 września - wspomnienie Św. Grzego­rza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Pierwszy czwartek miesiąca.

Ø  Członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na spotkanie formacyjne o godz. 1600, do salki na probostwie. Po spotkaniu, adoracja Najświętszego Sakramentu.

·         Nabożeństwo pierwszoczwartkowe odprawimy o godz. 1800.

·         W piątek, 4 września – pierwszy piątek miesiąca.

Ø  O godz. 1500 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

v  O godz. 1700 – zapraszamy dzieci i młodzież na mszę św. pierwszopiątkową. Okazja do Sakramentu Pokuty od godz. 1630. Na tę mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole po raz pierwszy. Prosimy, by przyniosły z sobą tornistry wraz z podręcznikami i zeszytami. Dokonamy ich poświęcenia.

ü  O godz. 1800 - odprawimy nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

·         W sobotę, 5 września – Pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 1730 – zapraszamy na Pierwszosobotnie Nabożeństwo Wynagradzające za zniewagi przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

·         W przyszłą niedzielę, 6 września - odbędzie się pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora, prezbitera i męczennika. Uroczystości popołudniowe                  z udziałem Księży Biskupów rozpoczną się w kościele pw. Św. Marii Magdaleny o godz. 1500. Zapraszamy do udziału w tej corocznej uroczystości.