Informacje parafialne

·      W poniedziałek, 22 sierpnia - wspomnienie Naj­świętszej Maryi Panny, Królowej.

·      W środę, 24 sierpnia - święto Św. Bartłomieja, apo­stoła.

Ø  Po Mszy św. o godz. 800 odprawimy nabożeństwo ku czci Św. Mikołaja.

·     W piątek, 26 sierpnia - uroczystość Najświętszej Ma­ryi Panny Częstochowskiej.

Ø  Z racji uroczystości, nie ma obowiązku zachowania postu i wstrzemięźliwości od po­karmów mięsnych.

v  O godz. 1500 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

·     W sobotę, 27 sierpnia - wspomnienie Św. Moniki.

Ø  O godz. 1730 zapraszamy na Różaniec Fatimski, a potem na Nowennę do Matki Boskiej Częstochowskiej.

            Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na Jerycho Różańcowe przed Najświętszym Sakramentem, w intencjach Kościoła, Ojczyzny i Narodów Europy oraz o pokój na świecie, 26 sierpnia od godz.2100 do 700 rano - w dniu 27 sierpnia, do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku - Białej Hałcnowie.

            Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na Jerycho Różańcowe przed Najświętszym Sakramentem w intencjach Kościoła, Ojczyzny i Narodów Europy oraz o pokój na świecie, w dniu 22 sierpnia od godz.1800 do godz.700 rano, do kaplicy Księży Pallotynów, a od godz. 700 do godz. 1800 - w dniu 23 sierpnia – do katedry.

            Od przyszłej soboty, w naszej Parafii, posługę wikariusza będzie pełnił Ks. mgr Mieczysław Jonik. Księdzu Mieczysławowi życzymy błogosławionych owoców w pracy duszpasterskiej.

            Polecamy prasę katolicką. Ufamy, że znajdziecie w niej istotne informacje dotyczące życia religijnego.

            Dziękujemy za dary w postaci żywności, złożone w ubiegłym tygodniu. Nadal oczekujemy na dar serca Parafian.

            Wyrażamy słowa wdzięczności tym, którzy wspierają modlitwą i materialnie naszą Parafię. Ofiara ubiegłej niedzieli wyniosła 3819,30 zł.

            Z okazji kończącego się Roku Miłosierdzia, w dniach od 21 do 29 października, organizowana jest Parafialna Pielgrzymka do Rzymu, Asyżu, Pompei i San Giovani Rotondo. Bliższe informacje w gablotce i na stoliku z prasą.

            Każda rodzina lub osoba indywidulna może gościć w domu Znaki Miłosierdzia, które znajdują się na stoliku przy ołtarzu. Prosimy, aby chęć zabrania tychże Znaków zgłosić w zakrystii lub w tygodniu, w kancelarii parafialnej. Zabieramy Znaki na jedną dobę, w czasie wieczornej Mszy św. i przynosimy je następnego dnia, także na wieczorną Mszę św.