Informacje parafialne

  • We wtorek, 21 czerwca - wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

  • W środę, 22 czerwca - po Mszy św. o godz. 800, zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Mikołaja.

  • W czwartek, 23 czerwca - Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu o naszych ojcach, aby w ich intencjach zanosić prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelakie łaski, a dla zmarłych naszych ojców prosić o wieczne zbawienie.

  • W piątek, 24 czerwca - uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

  • W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  • Jest to zarazem ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę świętą dziękczynną o godz. 800.

  • W sobotę, 25 czerwca – Czcicieli Matki Bożej zapraszamy, o godz.1730, na nabożeństwo maryjne: Różaniec Fatimski a potem na Nowennę ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej.

  • W przyszłą niedzielę, 26 czerwca - członkowie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej będą kwestować po każdej Mszy Świętej przed Kościołem na rzecz Kuchni Społecznej, która wydaje codziennie kilkaset gorących posiłków wraz z chlebem przez 6 dni w tygodniu, dla ludzi bezdomnych, samotnych oraz rodzin wielodzietnych. Działa również Łaźnia Publiczna, z której każdy potrzebujący może skorzystać. Za każdą nawet najmniejszą ofiarę składamy serdeczny „Bóg zapłać”.

 

Wspólnota Nieustającego Różańca zaprasza na Jerycho Różańcowe, w dniu 24 czerwca od godz. 2100 do godz.700 rano, do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie, zaś 25 czerwca, od godz. 700 do godz. 1800, do katedry.

Ojcowie Franciszkanie z Krakowa zapraszają na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie chorych, która zostanie odprawiona w kościele N.M.P. w Pogórzu k/Skoczowa, w piątek 24.06.2016r., o godzinie 1800.

Zapraszamy na XXVIII pokutny marsz różańcowy w intencjach naszej Ojczyzny, 25 czerwiec br. o godz. 1500. Rozpoczęcie Koronką Bożego Miłosierdzia w kaplicy kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na film niespodziankę. Projekcja odbędzie się w sobotę, 25 czerwca, po wieczornej Mszy św., w kościele ks. Pallotynów.

Według danych rządowych, w roku 2014, w polskich szpitalach zabito 977 dzieci. Większość ofiar to dzieci, u których zaistniało podejrzenie o chorobę lub wadę genetyczną. Na tej podstawie wykonano 927 wyroków śmierci. Szpitale nie mają nawet obowiązku przeprowadzenia sekcji i sprawdzenia, czy owo podejrzenie było słuszne.

Państwo prawa nigdy nie powinno zabijać ludzi niewinnych. Dlatego w przyszłą niedzielę, pod katedrą, wolontariusze Fundacji PRO - prawo do życia, zbiorą podpisy pod Obywatelskim Projektem Ustawodawczym, który ma zakazać zabijania niewinnych dzieci w Polsce. Naszym obowiązkiem jest chronić każdego człowieka, a w szczególności tych najmniejszych i najbardziej bezbronnych, o których sam Jezus powiedział: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili." (Mt 24,40).

Prosimy zabrać ze sobą dowody osobiste.