Informacje parafialne

·      W poniedziałek, 1 września - wspomnienie Bł. Bro­nisławy, dziewicy.

Ø  W tym dniu rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Eucharystia dla dzieci, młodzieży i nauczycieli, będzie celebrowana o godz. 800.

Ø  Od poniedziałku wznawiamy odprawianie mszy św. o godz. 900.

Ø  Jutro przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za wolność naszą.

·      W środę, 3 września - wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Ø Po mszy św. o godz. 800 odprawimy nabożeństwo ku czci Św. Mikołaja.

·         W czwartek, 4 września – pierwszy czwartek miesiąca.

Ø  Członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na spotkanie formacyjne o godz. 1600, do salki na probostwie. Po spotkaniu, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Ø  Nabożeństwo pierwszoczwartkowe odprawimy o godz. 1800. W czasie tego nabożeństwa okazja do Sakramentu Pokuty dla dzieci i młodzieży z racji nowego roku szkolnego i katechetycznego.

·         W piątek, 5 września – pierwszy piątek miesiąca.

Ø  O godz. 1500 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Ø  O godz. 1700 – zapraszamy dzieci i młodzież na mszę św. pierwszopiątkową. Okazja do Sakramentu Pokuty od godz. 1630. Na tę mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole po raz pierwszy. Prosimy, by przyniosły z sobą tornistry wraz z podręcznikami i zeszytami. Dokonamy ich poświęcenia.

Ø   O godz. 1800 - odprawimy nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

·         W sobotę, 6 września - wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.

Ø  W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 1730 – zapraszamy na Pierwszosobotnie Nabożeństwo Wynagradzające za zniewagi przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

·         W przyszłą niedzielę, 7 września - odbędzie się pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora, prezbitera i męczennika. Uroczystości popołudniowe z udziałem Księży Biskupów rozpoczną się w kościele pw. Św. Marii Magdaleny,  o godz. 1530. Zapraszamy do udziału w tej corocznej uroczystości.

 

            Zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy, w niedzielę, 28 września. Wyjazd o godz. 600 z ulicy Sikorskiego. Koszt 30, 00 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.