Informacje parafialne

·      W poniedziałek, 29 września - święto Świętych Ar­chaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

·      We wtorek, 30 września - wspomnienie Św. Hiero­nima, prezbitera i doktora Kościoła.

·      W środę, 1 października - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

Ø  Rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec, w kate­drze, będziemy się modlić po mszy św. o godz. 800, a także wieczorem o godz. 1745. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. Rodzice przychodźcie z dziećmi na różaniec i uczcie ich tej pięknej i jakże ważnej w życiu katolika modlitwy.

Ø  Po mszy św. o godz. 800 - odprawimy nabożeństwo ku czci św. Mikołaja.

·     W czwartek, 2 października - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

Ø  Członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na spotkanie formacyjne o godz. 1600, do salki na probostwie. Po spotkaniu, adoracja Najświętszego Sakramentu.

·         W piątek, 3 października - o godz. 1500 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Ø  O godz. 1700 – zapraszamy dzieci i młodzież na mszę św. pierwszopiątkową. Okazja do Sakramentu Pokuty od godz. 1630.

Także na tę mszę św. bardzo serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. 

        

·         W sobotę, 4 października - wspomnienie Św. Fran­ciszka z Asyżu.

Ø  Zapraszamy na Pierwszosobotnią Procesję Różańcową ze Św. Janem Pawłem II, która o godz. 1930 wyruszy z kościoła katedralnego i przejdzie ulicami Bielska-Białej do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystości rozpocznie nabożeństwo Pierwszosobotnie, w katedrze, o godz.1730, po którym, o godz.1830, zostanie odprawiona uroczysta koncelebrowana msza św. Procesja zakończy się Apelem Jasnogórskim w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na procesję prosimy zabrać świece lub lampiony.

·         W przyszłą niedzielę, 5 października - składka prze­znaczona jest na Seminarium Duchowne.

 

            Od piątku, ubiegłego tygodnia, rozpoczął studia teologiczne i formację przygotowującą do kapłaństwa, nasz parafianin, Pan Kamil Piwowarczyk. Powierzamy go modlitwom całej Wspólnoty.

            Są rzeczy, których kupić nie można: akceptacja, pomoc, miłość, wspólnota, przyjaźń, młodość. Ale można je znaleźć na Oazie! Spotkania, co piątek, o godz. 1700, w salce na probostwie. Serdecznie zapraszamy już od I kl. gimnazjum. Pokażmy, że jest wielu młodych w naszej parafii, którzy stawiają sobie w życiu ambitne cele.

            Organizowana jest 10. dniowa pielgrzymka do Włoch, w dniach od 17 do 26 kwietnia 2015 r. Więcej informacji i program pielgrzymki na plakacie w gablotce.