Katedra św. Mikołaja

Boże ślady
By nie „wyrastali z Jezusa” życzył maturzystom bielsko-żywieckim, którzy przyjechali 8 marca 2019 r. na Jasną Górę, ks. Andrzej Gołębiowski SDB. Salezjanin i szef Redakcji Programów Katolickich TVP Kraków przekonywał, że „Bóg jest dla tych, którzy poważnie myślą o życiu”, a młodzi podkreślali, że pielgrzymka na Jasną Górę to wyraz wiary i czas zadawania istotnych pytań o przyszłość.
{Play}
Do maryjnego sanktuarium przybyło około 2 tys. młodych ludzi z całego Podbeskidzia. Za niecałe 2 miesiące rozpoczną oni w szkołach swój egzamin dojrzałości.
„Obecność tutaj jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ wierzę w to, że Pan Bóg ma najlepszy plan i chcę, aby On, może nie tyle pomógł mi zdać tą maturę dobrze, ale żeby mi pokazał, gdzie On chce mnie prowadzić, jakie wybrać studia, jaki zawód, w którą stronę On chce, żebym szła” – wyznała w rozmowie z Biurem Prasowym Jasnej Góry Basia z V LO z Bielska-Białej. „Modlimy się za tych, których mamy w domach, modlimy się też za naszych kolegów, którzy są mniej wierzący, aby Pan Bóg nad nimi czuwał. Jesteśmy jedną wielką duchową rodziną” – dodała.
Uczniowie klas maturalnych z diecezji bielsko-żywieckiej zgromadzili się w południe na wspólnej Mszy św. w bazylice jasnogórskiej. Eucharystii przewodniczył bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji.
W homilii bp Pindel mówił do młodych o zmianach religijnych w życiu człowieka, zarówno o całkowitej zmianie wyznawanej religii, jak i o zmianie stosunku do już wyznawanej przez siebie wiary. „Możemy przeczuwać motywy, które do tego prowadzą – osobiste, z serca, pustka egzystencjalna. To częste sytuacje w życiu dzisiejszym, w społeczeństwie, które, jak mówimy, jest multikulturowe, gdzie ludzie nieraz w ciągu swego życia potrafią zmienić kilka razy wyznanie czy religię. Częściej spotykamy się jednak z czymś takim, jak przemiana w życiu człowieka, który wyznaje ciągle tę samą religię, ale inaczej ją spostrzega od pewnego momentu” – wyjaśnił, tłumacząc na czym polega proces nawrócenia u dorosłego człowieka ochrzczonego w oparciu o pogłębioną relację z Bogiem.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  
Rzymskokatolicka parafia
Świętego Mikołaja
w Bielsku-Białej

Plac Świętego Mikołaja 16
43-300 Bielsko-Biała
+48 33 82 92 600
Jak do nas dojechać