Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  
Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku. W tym dniu Kościół rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom. To jedna z trzech największych uroczystości roku kościelnego obok Bożego Narodzenia i Zmartwychwstania Pańskiego. Boże Narodzenie jest świętem Boga Ojca, który zsyła swego Syna Jednorodzonego na ziemię. Wielkanoc jest świętem Boga Syna, który po męce i śmierci krzyżowej uwieńczył dzieło odkupienia chwalebnym zmartwychwstaniem. Pięćdziesiątnica jest świętem Ducha Świętego, którego Ojciec i Syn zsyłają na świat, aby to, co Ojciec stworzył, a Syn odkupił, zostało przez Niego utwierdzone i uświęcone. To właśnie Duch Święty daje życie, które się nie kończy, które jest udziałem w szczęściu Boga. Każda dobra myśl, natchnienie, modlitwa i czyn – są Jego owocem. On umacnia naszą słabą wolę do dobrego. Dlatego moment Pięćdziesiątnicy jest tak istotny w dziejach zbawienia. Jest koniecznym dopełnieniem tego, co dokonało się poprzez wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jeśli ktoś zakończyłby swoją wędrówkę śladami Jezusa w miejscu Jego wniebowstąpienia, to można by powiedzieć, że byłby żeglarzem, który odbył długą podróż, ale dopłynął tylko do wejścia do portu.

  • Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, czyli święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 17.00 i 18.30. Kolekta zbierana w tym dniu jest przeznaczona na Dom Matki i Dziecka. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • III Diecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie odbędzie się w poniedziałek, 21 maja, o godz. 14.00.
  • Społeczność Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej zaprasza uczniów kończących gimnazjum na dzień otwarty, który odbędzie się w czwartek, 24 maja, w godzinach od 8.30 do 14.00, w budynku przy ulicy Krasińskiego 17.
  • W sobotę, 26 maja, o godz. 10.00 ks. bp Roman Pindel udzieli w katedrze święceń prezbiteratu sześciu diakonom naszej diecezji. W związku z koniecznością przygotowania uroczystości nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 9.00. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
  • W przyszłą niedzielę, 27 maja, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter