Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

1. Kościół w Polsce obchodzi dzisiaj XIX Dzień Papieski. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiary przeznaczane są na stypendia wypłacane dwóm tysiącom uczniów i studentów z całej Polski.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej parafii są odprawiane codziennie o godz. 17.45 oraz po Mszy św. o godz. 9:00.

3. „Akademia miłości” zaprasza na spotkanie zatytułowane: "Jak zarządzać czasem w praktyce – pracować lepiej, nie więcej", które odbędzie się w poniedziałek, 14 października, o godz. 19.15 w salce przy ul. Schodowej.

4. Na koncert Józefa Skrzeka zapraszamy do naszego kościoła w środę 16 października o godz. 19.00. Koncert odbędzie się w ramach 34. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

5. Jerycho Różańcowe w kaplicy adoracji będzie trwało  w  czwartek 17 października w godz. 10.00-17.45.

6. Kandydatów do bierzmowania ze szkoły podstawowej i średniej zapraszamy na spotkania w grupach. Zgodnie z deklaracją, dwie grupy spotkają się w najbliższy piątek 18 października o godz. 17.30, a trzecie grupa w sobotę 19 października o godz. 9.00.

7. W naszej parafii rozpoczyna się także cykl katechez przygotowujących dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie i zapisy odbędą się w piątek, 25 października, o godz. 19.00 w salce parafialnej przy ul. Schodowej. Po zakończeniu cyklu katechez kandydat zgłasza się do swojego ks. proboszcza, który po rozeznaniu dojrzałości wiary decyduje o miejscu i czasie udzielenia sakramentu bierzmowania.

8. W kancelarii i zakrystii przyjmowane są wypominki roczne i listopadowe za zmarłych. W intencji zmarłych wypominanych przez cały rok odprawiana jest Msza św. w pierwsze soboty miesiąca o godz. 8.00, a w każdą sobotę odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

9. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej zaprasza na koncert charytatywny „Oczy Etiopii” w środę, 30 października, o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury. Wystąpi Magda Anioł wraz z Zespołem i zaprezentuje widowisko muzyczne inspirowane tajemnicami różańca. Bilety-cegiełki na koncert w cenie 40 zł do nabycia w Bielskim Centrum Kultury i biurze Caritas. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie chorób oczu najuboższych mieszkańców Etiopii.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter