Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  
{Play}
Chrystus przyjdzie powtórnie. Wtedy zegnie się przez Nim każde kolano i wszystkie stworzenia rozumne uznają Go za Boga. Będziemy świadkami wymiaru Boskiej sprawiedliwości. Każde najmniejsze dobro, które uczyniliśmy, którego nawet nikt nie zauważył, zostanie wynagrodzone przez Boga. Ale również wtedy On, Sędzia sprawiedliwy oceni każdy zły czyn, każdą krzywdzącą myśl, każde źle wywarzone słowo. Wtedy nikt nie będzie miał wątpliwości co do istnienia Bożej sprawiedliwości. Nikt, ani dobrzy, ani źli. Największym jednak zaskoczeniem w dniu powtórnego przyjścia Chrystusa na ziemię nie będzie ani Jego potęga wszechmocy, ani chwała Jego sprawiedliwości, lecz ogrom i majestat Jego miłości. Każde stworzenie pozna, jak bardzo nas Bóg umiłował, jak wiele dla nas uczynił, jak niepojętą miłością nas darzy. W tym dniu miłość Boga pociągnie ku sobie wszystkich, którzy tu na ziemi próbowali postępować według jej zasad. Ta sama miłość Boga wyrwie z serc grzeszników okrzyk rozpaczy, że tak wielkiej miłości nie dostrzegali, że na nią nie odpowiedzieli, że tak wspaniałą miłością wzgardzili. Od tego dnia zacznie się dla nas wieczność. Dla jednych będzie to wieczne szczęście w miłości, wspólnie z naszymi bliskimi, dla innych wieczna rozpacz z powodu jej utraty.
  1. Dzisiaj przed kościołem możemy złożyć ofiarę na rzecz operacji dwóch chłopców Norberta i Karola, którzy cierpią na rzadką chorobę - Zespół Arnolda Chiariego. Przeprowadzenie operacji jest możliwe w Barcelonie, ale jej koszt bardzo wysoki. Kwestę przeprowadzają rodzice i bliscy.
  2. Modlimy się dzisiaj w intencji bpa Romana Pindla z okazji przypadających imienin. W środę imieniny będzie obchodził bp senior Janusz Zimniak.
  3. W czwartek, 22 listopada, w kaplicy adoracji będzie trwało Jerycho Różańcowe prowadzone przez grupę Nieustającego Różańca w godz. od 9.30 do 18.00.
  4. Księża Pallotyni z parafii św. Andrzeja Boboli zapraszają na film pt. „Żołnierz Niezłomny Kościoła” w sobotę, 24 listopada, o godz. 19.00.
  5. W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne. Są jeszcze wolne terminy w tym roku.
  6. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej organizuje zbiórkę produktów spożywczych o długim terminie ważności i środków czystości dla mieszkańców Ukrainy i krajów Europy Wschodniej. Dary będą zbierane przy kościele św. Maksymiliana 27 i 28 listopada (wtorek i środa) w godz. od 16.30 do 19.00.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter