Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  
{Play}
Całe życie doczesne jest nastawione na posiadanie. Szczęście łączy się ściśle z posiadaniem. Im więcej skarbów posiadam, tym bardziej jestem szczęśliwy. Nie chodzi tu o pieniądze czy majątek. Chodzi o to, by mieć dobrych rodziców, mieć dobrą żonę, mieć dobre dzieci, mieć zdrowie, mieć przyjaciół. To są moi rodzice, moja żona, moje dzieci, moje zdrowie. Moje... Tymczasem świat, który objawia Jezus, oparty jest na innej zasadzie. Żyję, by innych uszczęśliwiać. Jestem dla kogoś. Uszczęśliwię zaś w zależności od bogactwa swego serca. Im więcej miłości jest w moim sercu, tym bardziej potrafię żyć dla innych. Życie chrześcijanina polega na świadomym przestawieniu się z tego, by mieć, na to, by kochać, by być dla innych. To właśnie ma na uwadze Jezus, gdy mówi: „Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie na tym świecie, straci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne”. Pszeniczne ziarno jest tylko obrazem potrzeby obumierania, by zyskać formę życia doskonalszą. Chrystusowi chodzi o to, że człowiek, który podchodzi do życia doczesnego jako do posiadania, traci to życie. Nie straci, ale już traci. Kto zaś nienawidzi posiadania życia, czyli składa je w ofierze, traktuje jako narzędzie do ubogacenia innych, ten je zachowa na życie wieczne. Jezus nie mówi, że otrzyma je w wieczności, ale to życie, które zamienił tu na ziemi w akt miłości, staje się życiem wiecznym.
 • Dzisiaj młodzież z Miejskiego Klubu Sportowego w Czechowicach-Dziedzicach organizuje kiermasz świąteczny po Mszy św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30.
 • Gorzkie Żale wraz z rozważaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego odprawimy o godz. 17.30. Prosimy w tym czasie o ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
 • W poniedziałek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy św. w salce przy ul. Schodowej 3. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • W tym tygodniu odwiedzimy chorych parafian z przedświąteczną posługą sakramentalną. Zgłoszenia w kancelarii.
 • Osoby, które chcą podzielić się produktami spożywczymi z osobami potrzebującymi, mieszkającymi na terenie naszej parafii, proszone są o składanie ich do kosza ustawionego przed ołtarzem głównym.
 • Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży szkół średnich odbędzie się 22 i 23 marca w kościele św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach.
 • W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.45, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.
 • Tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami Bielska-Białej rozpocznie się w piątek, 23 marca, w kościele pw. św. Andrzeja Boboli (Księża Pallotyni) o godz. 17.00, a zakończy się w kościele NMP Królowej Świata (w Cygańskim Lesie). Trasa wynosi 3 km.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia palm. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży. W naszej diecezji młodzież gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego o godz. 13.30 przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, aby w procesji z palmami przejść do katedry, a następnie uczestniczyć we Mszy Świętej.
 • W ramach przygotowania do Jubileuszu 25-lecia Koronacji Piety Hałcnowskiej w Bazylice będzie wygłoszony cykl katechez poświęconych Matce Bożej „Wszystko o Maryi”. Całość poprowadzi ks. Jacek Pędziwiatr, dyrektor programowy Radia Anioł Beskidów. We wtorek, 20 marca, o godz. 19.00 wygłosi on pierwszą katechezę zatytułowaną: „153 wersety, czyli co Ewangelia mówi o Maryi?”.
 • Filmowy Ruch ewangelizacyjny zaprasza na polską premierę filmu pt. „Katolicyzm”. Pierwszą z dziesięciu części serialu dokumentalnego będzie można obejrzeć w sobotę, 24 marca, o godz. 19.00 w kościele Księży Pallotynów.
 • Rekolekcje Wielkopostne dla pracowników Służby Zdrowia, odbędą się w dniach 25-27 marca w kaplicy kurii diecezjalnej. Rozpoczęcie w Niedzielę Palmową o godz. 16.00. Rozważania poprowadzi ks. Marek Studenski.
 • Urząd Miejski w Bielsku-Białej organizuje dzień otwarty dla osób starszych i niepełnosprawnych w dniu 29 marca 2018 r. w godz. od 9.00 do 15.00 przy pl. Opatrzności Bożej 18 (budynek byłego Urzędu Stanu Cywilnego).
 • W przyszłą niedzielę młodzież IV Liceum Ogólnokształcącego, realizując projekt „Pola nadziei”, będzie kwestować przed kościołem na Hospicjum po Mszy św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter