Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  
{Play}
Czym jest nadzieja naszego powołania? Św. Paweł przekonuje nas o naszym przeznaczeniu do chwały z woli samego Boga. Tym samym zaprzecza naszemu poczuciu niegodności, które odziera nas z nadziei. Apostoł kieruje nasze spojrzenie dalej ku Bogu. Chrystus uczynił wybranych ludzi posłańcami Boga. Idąc z Dobrą Nowiną z góry wiedzieli, że jedni ją przyjmą, drudzy odrzucą. Zostali do tego przygotowani przez samego Mistrza. Rzecz znamienna, Jezus troszczy się o jednych i drugich. Chodzi Mu o to, by odrzucający Nowinę przekazaną przez Boga wiedzieli, co robią, aby za swą postawę wzięli pełną odpowiedzialność.
W lipcu i sierpniu we wtorki i czwartki w godz. od 15.00 do 17.00 kancelaria będzie nieczynna.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00. Nabożeństwo Maryjne z odczytaniem próśb i podziękowań w sobotę o godz. 17.45.
  • W ramach programu   „Wakacje z Muzą”  22 lipca w niedzielę o godz. 17.00 w katedrze odbędzie się koncert Orkiestry im. Telemanna. Informacj o pozostałych koncertach znajduje się w gablotce na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
  • Trwają prace w naszej świątyni. W minionym tygodniu dalszej naprawie zostały poddane elementy szczytu katedralnej wieży, gdzie uszkodzeniom uległy fragmenty korony, krzyża i dachu.  Likwidowane są uszkodzenia powstałe wskutek burzy. Czekamy na sprowadzemnie mechanizmu i naprawę zegara, który także doznał uszkodzenia. Kontynuujemy prace w pomieszczeniach wieży. Są one konieczne, bo realizujemy w ten sposób zadania nałożone przez komisję Państwowej Straży Pożarnej. Renowacji poddawany jest też portal czyli ściana wejścia głównego. Zamknięta została dla ruchu samochodowego część terenu parafialnego wokół katedry. Z uwagi na prowadzone prace i ryzyko powstania uszkodzeń nie będzie też możliwe parkowanie żadnych pojazdów wokół katedry, bez względu na czas i porę postoju.
  • Podjęliśmy  od czwartku także  prace na cmentarzu. Płyty nawierzchni w alei zastąpi nowo ułożona kostka brukowa. To już kolejne zadanie, jakie w tym roku zrealizowano na cmentarzu. Usunięto również skutki  grudniowej wichury, a prace objęły wycinkę 9 drzew, rąbkowanie gałęzi, usuwanie korzeni. Systematycznie prowadzona jest wycinka drzew-samosiejek spomiędzy grobów, gruntowne  sprzątanie alejek, w tym grabienie i przetykanie odpływów. Wykonano też opryski wzdłuż głównych alejek, koszenie głównych alejek, traw między i za grobami oraz przycięcięto  żywopłot wzdłuż ul Grunwaldzkiej. Wykonano też wycinkę gałęzi wzdłuż ul. Wita Stwosza.
    Od kwietnia pracownicy cmentarza porządkują miejsca za grobami, wywożą zalegające wypalone znicze, donice po chryzantemach i stare sztuczne stroiki. Niestety, z czasem stare znicze i stroiki pojawiają się ponownie i zauważyć można brak dbałości o porządek.
  • Ze wzgledu na wprowadzenie nowej ustawy dotyczącej gromadzenia śmieci uprzejmie prosimy o dokładną segregację odpadów. Ten obowiązek został nałożony także na naszą parafię. Wszyscy odwiedzający nasz cmentarz mają także taki obowiązek. Do tej pory koszt wywozu śmieci z cmentarza określany był rocznie na kwotę ponad 56 tys. zł. Obecnie opłata może ulec zmianie i podwyższeniu. Dlatego bardzo prosimy o dostosowanie się do naszej prośby.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter