Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

1. W związku z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną przypominamy, że Biskup Bielsko-Żywiecki udzielił aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W sposób szczególny do skorzystania z dyspensy zachęcamy osoby starsze, przewlekle chore i te, dla których infekcja stanowi wysokie ryzyko.

2. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Różaniec odmawiamy w kościele codziennie o godz. 17.45, a od poniedziałku do piątku także po Mszy św. o godz. 8.00.

3. Do spowiedzi św. przystępujemy 15 min. przed każdą Mszą św. Sakrament pokuty jest sprawowany w przedsionkach z tyłu kościoła. W piątek dodatkowa spowiedź w godz. od 18.00 do 18.30 i od 19.00 do 19.30.

4. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a o godz. 19.00 „Rozmowy z Jezusem”.

5. W kancelarii parafialnej i zakrystii można składać wypominki jednorazowe i roczne. W uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. na cmentarzu i procesji alejkami cmentarnymi.

6. Do odwołania w parafiach nie organizuje się spotkań formacyjnych i duszpasterskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

7. W listopadzie nie będzie comiesięcznych odwiedzin chorych. W wyjątkowych sytuacjach prosimy o zgłoszenie.

8. Wszyscy obecni w kościele – oprócz sprawującego liturgię – mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust (maseczka). W naszym kościele podczas nabożeństw może przebywać 151 osób.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Ta uroczystość oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to czas, kiedy w sposób szczególny myślimy o naszych bliskich, którzy już zakończyli ziemską pielgrzymkę. Nawiedzanie cmentarzy i modlitwa nad grobami zmarłych z naszych rodzin, bliskich i przyjaciół jest pięknym i potrzebnym znakiem naszej wiary w zmartwychwstanie. W tym roku ten szczególny czas naznaczony został wzmagającą się pandemią koronowirusa, wzywając nas wszystkich do większej ostrożności i odpowiedzialności podczas odwiedzania cmentarzy. Papież Franciszek w związku z pandemią wydał dekret wydłużający na cały listopad okres zyskania odpustu za zmarłych. Odpust można uzyskać modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarze. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby nawiedzanie grobów swoich bliskich rozłożyć w czasie na cały miesiąc. Nawiedzając cmentarze zachowajmy wszystkie obostrzenia mając na uwadze dobro, zdrowie i życie swoje i innych osób.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter