Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
{Play}
Pan Bóg zapewnia nas w liturgii słowa, że Jego polecenia nie przekraczają naszych możliwości i nie są poza naszym zasięgiem. Polecenie, które dziś usłyszymy, to miłość Boga i bliźniego. Każdy z nas jest wezwany do czynienia miłosierdzia niezależnie od tego, kim jest potrzebujący oraz jakie zajmujemy stanowisko. Jesteśmy w stanie być miłosierni. A Bóg, będąc blisko, uzdalnia nas do tego.
  1. W dniu dzisiejszym o godz. 16.30 odbędzie się koncert w ramach „XX Dni Muzyki Kameralnej i Organowej – Wakacje z Muzą”. Wykonawcami będą: Georgij Agratina z Ukrainy - grający na fletni pana i cymbałach oraz Robert Grudzien - grający na organach. Serdecznie zapraszamy. Ze względu na koncert nie będzie dziś nieszporów o godz. 18.00.
  2. Jerycho Różańcowe, czyli adoracja prowadzona przez Wspólnotę Nieustającego Różańca odbędzie się w czwartek, 18 lipca, w godz. od 8.30 do 18.00.
  3. Na stronie internetowej diecezji oraz parafii ukazał się artykuł o przeprowadzonych i planowanych pracach remontowych w naszej Katedrze. Zainteresowanych odsyłamy do powyższych stron internetowych.
  4. Zapraszamy do udziału w sobotę 12 października 2019 r. w Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Koszyc na Słowacji – miejsca śmierci św. Melchiora Grodzieckiego.  W tym dniu Mszy Świętej w Katedrze o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ks. Biskup Roman Pindel.  Zapisy w parafii do 10 września. Udając się na pielgrzymkę prosimy o podjęcie decyzji stosownie wcześniej. Wiąże się to z rezerwacją autokaru. Mamy do dyspozycji 49 miejsc. Przy zapisie prosimy o wpłatę 50 zł. Natomiast całkowity koszt uczestnictwa wynosi 80 zł.
  5. Do 31 lipca trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckie na Jasna Górę. Można to uczynić na stronie internetowej pielgrzymki oraz w Hurtowni Misericordia w Bielsku-Białej.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter