Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
{Play}
Scena z dzisiejszej Ewangelii pokazuje nam dwie siostry: Marię i Martę. Marta krzątała się, chcąc jak najlepiej ugościć Jezusa, a Maria w tym czasie słuchała Pana. Te dwie postawy nie muszą być przeciwstawne. Podczas liturgii słuchamy słowa Bożego, kontemplujemy obecność Boga w Najświętszym Sakramencie. Wychodząc z kościoła, nie zamykamy rozdziału pod tytułem „Bóg” do kolejnej niedzieli, ale jesteśmy wezwani do głoszenia Ewangelii. Ta aktywność może się wyrażać np. w uczynkach miłosierdzia czy też w modlitwie za innych.
  1. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę o godz. 18.00 na nieszpory niedzielne.
  2. W czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 9.00 rano w tygodniu, nie jest też czynna kancelaria we wtorki i czwartki w godz.15.00 do 17.00.
  3. Zapraszamy do udziału w sobotę 12 października 2019 r. w Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Koszyc na Słowacji – miejsca śmierci św. Melchiora Grodzieckiego. Zapisy w parafii do 10 września. Przy zapisie prosimy o wpłatę 50 zł. Natomiast całkowity koszt uczestnictwa wynosi 80 zł.
  4. Do 31 lipca trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckie na Jasna Górę. Można to uczynić na stronie internetowej pielgrzymki oraz w Hurtowni Misericordia w Bielsku-Białej.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter