Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
{Play}
Bywa, że mamy kłopot z praktykowaniem modlitwy. Z uczniami Jezusa było podobnie, skoro prosili: Panie naucz nas modlić się. Jezus nauczył uczniów jak się modlić i do kogo zwracać. Dowiedzieli się kim jest Ojciec i jak blisko jest tych, którzy proszą. To jemu mamy okazję całkowicie się powierzyć ze wszystkimi naszymi troskami, lękami a także wszystkimi radościami.
  1. Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę o godz. 18.00 na nieszpory niedzielne.
  2. W czasie wakacji nie jest sprawowana Msza św. o godz. 9.00 rano w tygodniu. Nie jest czynna kancelaria we wtorki i czwartki w godz.15.00 do 17.00
  3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za kapłanów, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  4. W czwartek o godz. 17.00 Straż Honorowa NSPJ zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą zyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki. Zapraszamy o 15.00 na koronkę do Bożego Miłosierdzia i o 19.00 na Rozmowy z Jezusem.
  6. W sobotę o godz. 17.45 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające za zniewagi przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. W tym tygodniu odwiedzamy chorych parafian.
  8. W przyszłą niedzielę od.13.30 do 18.00 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach Ojczyzny i Narodów Europy, którą poprowadzi Wspólnota Nieustającego Różańca.
  9. Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Koszyc – miejsca śmierci św. Melchiora Grodzieckiego. W tym roku przeżywamy rocznicę 400 lat od tego wydarzenia. Mszy Świętej w katedrze o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ks. Biskup Roman Pindel. Zapraszamy do udziału sobotę 12 października 2019 r.  Zapisy w parafii do 10 września. Przy zapisie prosimy o wpłatę 50 złotych.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter