Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
{Play}
Chrześcijaństwo jest dla nas wielką szansą, ale także niezwykle odpowiedzialnym zadaniem. To ewangeliczny program na życie, którego cel wyznaczył Bóg, a środki do niego prowadzące dobieramy dzięki wolności i rozumowi oświecanemu przez Ducha Świętego. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie, mówi Chrystus do uczniów. Dar życia, otrzymane talenty, a przede wszystkim ofiara Odkupiciela są dla nas wezwaniem do służby. One podnoszą nasze człowieczeństwo i potwierdzają naszą godność dzieci Bożych.
  1. We wtorek, 13 sierpnia, w kaplicy Matki Bożej adorację Najświętszego Sakramentu będzie prowadziła grupa Nieustającego Różańca w godz. od 8.30 do 18.00.
  2. Ksiądz Biskup zaprasza do Oświęcimia na uroczystości ku czci św. Maksymiliana Kolbego w środę, 14 sierpnia. Msza św. na terenie byłego obozu przy Bloku 11. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego rozpocznie się o godz. 10.30.
  3. W czwartek, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane. Msze św. będą oprawiane w porządku niedzielnym. W tym dniu błogosławimy zioła i kwiaty, stąd nazwa Matki Boskiej Zielnej. W tradycji to święto jest dziękczynieniem za zebrane plony.
  4. W przyszłą niedzielę, 18 sierpnia, przed katedrą odbędzie się zbiórka na leczenie 2-letniego dziecka – Przemysława Glaca.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter