Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przed nami ostatnie dni października. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane w naszym kościele po Mszy św. o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 17.45.

2. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na katechezę dla dorosłych na temat gniewu, którą wygłosi ks. Lucjan Bielas w środę, 30 października, o godz. 18.30.

3. W najbliższych dniach będziemy licznie odwiedzali cmentarze. Będzie to także czas porządkowania grobów i wyrzucania śmieci. Prosimy o podjęcie wysiłku segregacji śmieci.

4. W piątek, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w katedrze o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30 i 20.00.  O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu przy ul. Grunwaldzkiej, a po niej odbędzie się procesja alejkami cmentarnymi połączona z modlitwą za zmarłych. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie będzie też o godz. 15.00 Godziny Miłosierdzia i o godz. 19.00 Rozmów z Jezusem.

5. W sobotę, 2 listopada, obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. w katedrze o godz. 7.00, 8.00, 9.00. Wieczorna Msza o godz. 18.30 sprawowana będzie z formularza liturgii niedzielnej.

6. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii świętej, zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. W dniach 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

7. Jedną z form modlitwy za zmarłych są wypominki. Można je składać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Wypominki będą także przyjmowane w dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Grunwaldzkiej w godz. od 9.00 do 14.00 w kaplicy cmentarnej.

8. Różaniec za zmarłych z wypominkami będzie odmawiany 2 listopada o godz. 17.45, a od 3 do 8 listopada o godz. 18.00.

9. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą św.

10. W niedzielę 3 listopada Wspólnota Nieustającego Różańca prowadzi comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.30 do wieczornego nabożeństwa.

11. Kolekta zbierana w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

12. W ostatnim czasie wokół katedry nasilają się zachowania, które budzą naszą troskę. Bywa, że wierni udający się do kościoła na modlitwę są niepokojeni przez osoby, które w zupełnie innych celach przychodzą do tego miejsca. Niestosowne zachowania przenoszoną się także do naszej świątyni. W ciągu ostatnich tygodni miało miejsce wiele incydentów łącznie z kradzieżami, pobiciem i złośliwym zabrudzeniem naszego kościoła. W takich sytuacjach prosimy o pomoc w zachowaniu porządku. Zwracamy się także do wiernych o czujność i rozwagę.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter