Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszej parafii.

2. Rozpoczynamy adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty w naszej parafii będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy do udziału i przygotowania się w ten sposób do świąt Bożego Narodzenia.

3. W tyle kościoła i w kancelarii można nabyć opłatki i Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za opłatki prosimy o ofiarę nie mniejszą niż 5 zł, a za świece 7 zł. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc charytatywną.

4. Rozmowa poświęcona obrzędowi chrztu, którą prowadzi ks. bp Piotr Greger z ks. Jackiem Pędziwiatrem, odbędzie się we wtorek, 3 grudnia, o godz. 19.00 w krypcie katedry.

5. Spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ obędzie się w czwartek, 5 grudnia, o godz. 16.00.

6. W piątek, 6 grudnia, przypada pierwszy piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Spowiedź o godz. 16.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. o 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust parafialny ku czci św. Mikołaja. Sumę odpustową odprawi ks. bp Piotr Greger o godz. 12.30. Kazanie odpustowe wygłosi ks. proboszcz Piotr Brząkalik, który przed wielu laty był wikariuszem w naszej parafii.

8. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.

9. Dzisiaj rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Księża odwiedzają te osoby i rodziny, które wyrażają wolę spotkania i wspólnej modlitwy. Plan jest wywieszony w gablotach i dostępny na stronie internetowej parafii.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter