Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. O godz. 11.00 bp Roman Pindel odprawi Mszę św. w intencji Ojczyzny.

2. W miesiącu maju zapraszamy codziennie do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 18.00, w czasie których będziemy prosić o ustanie pandemii. Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem biskupa Romana będzie transmitowana z kaplicy kurialnej przez naszą stronę internetową o godz. 20.30. Transmisja będzie także dostępna na profilu facebookowym diecezji bielsko-żywieckiej.

3. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego. Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane on-line. W przypadku pragnienia skorzystania ze spowiedzi w zwyczajnej formie prosimy o wcześniejsze umówienie się z kapłanem. Miejscem, w którym możemy spowiadać i które w miarę spełnia warunki bezpiecznego sprawowania sakramentu pokuty jest lewy przedsionek kościoła.

4. W naszym kościele, w czasie Mszy Świętej, może przebywać jednocześnie 50 osób, nie licząc księży. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły daną intencję mszalną. Te same zasady dotyczą pogrzebów, ślubów i nabożeństw. Ilość uczestników obliczona jest na podstawie powierzchni kościoła.

5. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zwolniony z tego obowiązku jest tylko kapłan sprawujący liturgię. Zajmujemy oznaczone miejsca, aby zachować bezpieczną odległość.

6. Komunię Świętą przyjmujemy tylko na rękę, zachowując stosowny odstęp. Podczas tego obrzędu należy odsłaniać twarz w taki sposób, aby nie dotykać zewnętrznej części maski. Podchodząc do rozdającego Komunię, należy wyciągnąć obie ręce tak, by prawa dłoń podtrzymywała lewą, prawa u dołu, lewa z góry.  Na lewą dłoń szafarz kładzie Hostię. Przyjmujący Komunię powinien ją zaraz spożyć, by udzielający Komunii szafarz mógł zobaczyć, że faktycznie ją spożywamy. Spożywa tak, że prawą ręką bierze Hostię leżącą w lewej ręce i wkłada do ust.
 
7. Prosimy do minimum ograniczyć wizyty w kancelarii parafialnej i załatwiać tylko sprawy związane z pogrzebem bliskich i rezerwacją Mszy św. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 11.00, a we wtorek i czwartek dodatkowo w godz. od 15.00 do 17.00. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego - nr tel. 33 82 92 600 lub mailowego - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

8. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej parafii poprzez wpłaty na parafialne konto. W czasie Mszy św. nie będziemy zbierać składki, natomiast przed ołtarzem wystawiona jest skarbona, do której można złożyć ofiarę.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter