Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Papież Franciszek zachęca wszystkich, aby czwartek 14 maja 2020 r. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

2. Zapraszamy codziennie do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 18.00.

3. Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem bp. Romana jest transmitowana z kaplicy kurialnej przez stronę diecezjalną i parafialną codziennie o godz. 20.30.

4. Do odwołania obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.

5. W naszym kościele, w czasie Mszy Świętej, może przebywać jednocześnie 70 osób, nie licząc księży. Ilość uczestników została zwiększona na podstawie dodatkowego obliczenia powierzchni naw bocznych i kaplic, które od tej niedzieli są udostępnione wiernym. Te same zasady dotyczą pogrzebów, ślubów i nabożeństw.

6. W kościele przebywamy z zasłoniętymi ustami i nosem. Zwolniony z tego obowiązku jest tylko kapłan sprawujący liturgię. Zajmujemy oznaczone miejsca, aby zachować bezpieczną odległość.

7. Komunia Święta udzielana jest w naszym kościele tylko na rękę.

8. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 11.00, a we wtorek i czwartek dodatkowo w godz. od 15.00 do 17.00. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (tel. 33/82 92 600) lub mailowego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

9. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej parafii poprzez wpłaty na parafialne konto. Ofiarę na katedrę można dokonywać także szybkim przelewem elektronicznym za pośrednictwem dotpay.pl. W tym celu należy na stronie internetowej parafii wybrać kwotę i postępować zgodnie z pojawiającymi się komunikatami. W czasie Mszy św. nie będziemy zbierać składki, natomiast przed ołtarzem wystawiona jest skarbona, do której można złożyć ofiarę.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter