Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie

W CZWARTEK (21 maja) I PIĄTEK (22 maja) KANCELARIA NIECZYNNA.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji środowiska harcerskiego na Podbeskidziu, rodziców i dobrodziejów.

2. Zapraszamy codziennie do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 18.00.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, które w Polsce noszą nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. W czasie nabożeństw majowych będziemy modlić się o urodzaje i błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

3. W piątek, 22 maja, przypada 25 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Terminy Pierwszych Komunii Świętych w naszej parafii:
Wczesna Komunia  -  28 czerwca 2020 r.
Komunia Święta kl. III  - 18 października 2020 r.

6. W naszej katedrze w poniedziałek, 25 maja 2020 roku, odbędzie się koncert organowy dedykowany Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z okazji 100. rocznicy urodzin. W programie znajdą się utwory znanych kompozytorów. Między innymi usłyszymy kompozycję „Tu es Petrus” Ferenca Liszta. Koncert będzie transmitowany przez naszą stronę, a także rejestrowany i dostępny na stronie katedry. Zapraszamy wiernych w tym dniu także do naszej świątyni, która może pomieścić 110 osób. Wykonawcą będzie Pan Jerzy Kukla.

7. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej parafii poprzez wpłaty na parafialne konto. Ofiarę na katedrę można dokonywać także szybkim przelewem elektronicznym za pośrednictwem dotpay.pl. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

 

OGŁOSZENIA DOTYCZĄCE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

1. Od niedzieli 17 maja 2020 r. w naszym kościele, w czasie Mszy św. i nabożeństw, może przebywać jednocześnie 110 osób, nie licząc księży.

2. Do odwołania obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie.

3. W kościele przebywamy z zasłoniętymi ustami i nosem. Zwolniony z tego obowiązku jest tylko kapłan sprawujący liturgię. Zajmujemy oznaczone miejsca, aby zachować bezpieczną odległość.

4. Komunia Święta w naszym kościele jest udzielana tylko na rękę.

5. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 11.00, a we wtorek i czwartek dodatkowo w godz. od 15.00 do 17.00. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (tel. 33/82 92 600) lub mailowego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

6. Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem bp. Romana jest transmitowana z kaplicy kurialnej przez stronę diecezjalną i parafialną codziennie o godz. 20.30.

7. W tym roku nie odbędzie się diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa. W związku z sytuacją epidemiologiczną zostaje także odwołana tegoroczna piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Przesunięta została również beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Nowy termin beatyfikacji zostanie podany w późniejszym terminie.
 

ZAPROSZENIA

1. Dziś rozpoczynają się internetowe rekolekcje zawierzenia zatytułowane „Dwa serca”. Codziennie na stronie internetowej www.dwaserca.eu pojawią się materiały z rozważaniami na każdy dzień.

2. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek, 18 maja, o godz. 18.00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter