Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zapraszamy codziennie do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 18.00.
 
2. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach koniecznych prosimy o kontakt telefoniczny nr tel.: 606 222 502.
 
3. Koncert organowy dedykowany Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z okazji 100. rocznicy urodzin odbędzie się w naszej katedrze w poniedziałek 25 maja o godz. 19:15. Wykonawcą będzie Pan Jerzy Kukla. Zapraszamy do naszej świątyni, która może pomieścić 110 osób. Koncert będzie także transmitowany przez naszą stronę, jak również rejestrowany i dostępny na stronie katedry.
 
4. W sobotę 30 maja o godz. 10:00 w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach ks. bp Roman Pindel udzieli święceń prezbiteratu 10 diakonom naszej diecezji. Wśród nich jest nasz parafianin dk. Kamil Piwowarczyk.
W niedzielę 31 maja, ks. Kamil będzie sprawował w naszym kościele Mszę św. prymicyjną o godz. 12.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy przedstawicieli wszystkich grup parafialnych i poczty sztandarowe. Prosimy także, by w miarę możliwości wybrać inną godziną uczestniczenia w Eucharystii ze względu za ograniczoną przepisami ilość wiernych mogących przebywać w kościele. Umożliwi to uczestnictwo w uroczystości zaproszonym gościom.
W niedzielę, 7 czerwca, ks. Kamil w czasie wszystkich Mszy wygłosi homilię i będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. Polecamy naszego Neoprezbitera życzliwości i modlitwom naszych parafian.
 
5. W niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy także maryjne nabożeństwa majowe.
 
6. Terminy Pierwszych Komunii Świętych w naszej parafii:
Wczesna Komunia Święta -  28 czerwca 2020 r.
Komunia Święta dzieci z kl. III SP - 18 października 2020 r.
 
7. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej parafii w tym trudnym okresie poprzez ofiary składane w czasie kolekty i przekazywane na parafialne konto.
 
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dostępne są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

9. Przedszkole katolickie „Serduszko” im. Świętej Rodziny w Bielsku-Białej przyjmuje zapisy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat w budynku przy ul. Św. Jana Chrzciciela w Komorowicach oraz przy ul. Moniuszki nieopodal Domu Tkacza. Dodatkowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej www.przedszkolekatolickiebb.pl oraz pod nr tel. 606 420 673.
 
 
OGŁOSZENIA DOTYCZĄCE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

 
1. Od niedzieli 17 maja 2020 r. w naszym kościele, w czasie Mszy św. i nabożeństw, może przebywać jednocześnie 110 osób, nie licząc księży.
 
2. Do odwołania obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie.
 
3. W kościele przebywamy z zasłoniętymi ustami i nosem. Zwolniony z tego obowiązku jest tylko kapłan sprawujący liturgię. Zajmujemy oznaczone miejsca, aby zachować bezpieczną odległość.
 
4. Komunia Święta w naszym kościele jest udzielana na rękę.
 
5. Kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do piątku w godz. od 9.00 do 11.00, a we wtorek i czwartek dodatkowo w godz. od 15.00 do 17.00. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (tel. 33/82 92 600) lub mailowego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
 
6. Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem bp. Romana jest transmitowana z kaplicy kurialnej przez stronę diecezjalną codziennie o godz. 20.30.

 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter