Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj ks. Kamil Piwowarczyk odprawia Mszę św. prymicyjną o godz. 12.30. W przyszłą niedzielę będzie głosił Słowo Boże w czasie wszystkich Mszy św. i udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
 
2. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 
3. W poniedziałek, 1 czerwca, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30.
 
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek, 5 czerwca, dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.
 
5. W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.45, w czasie którego odmówimy różaniec i wysłuchamy medytacji, natomiast nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie w tym dniu wyjątkowo po Mszy św. wieczornej.
 
6. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej parafii w tym trudnym okresie poprzez ofiary składane w czasie kolekty i przekazywane na parafialne konto.
 
7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

9. Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.

10. Od 30 maja br. nie obowiązuje limit osób w kościele. Wszyscy przebywający w kościele z wyjątkiem sprawujących liturgię muszą mieć maseczki i zachować dystans 2 m. Komunia św. udzielana jest na rękę.
 
11. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 11.00, a we wtorek i czwartek dodatkowo w godz. od 15.00 do 17.00.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter