W katedrze św. Mikołaja muzyczne spotkanie kolędowe z kapelą „Beskidek” oraz Chórem Katedralnym poprowadził znany wokalista Jacek Stachursky, który również zaśpiewał.
{Play}


Kolędowy wieczór zgromadził licznych parafian i gości. Nie zabrakło wśród nich przedstawicieli parafialnych wspólnot modlitewnych.
Młodzi artyści z „Beskidka”, grający od 12 lat pod przewodnictwem Ilony Stolarek, z właściwą wiekowi energią i dynamizmem dzielili się swoim zamiłowaniem dla góralskich tradycji, wśród których szczególnym skarbem muzycznym są kolędy i pastorałki.
Niewiele im ustępowali w kolędowym zapale chórzyści, którzy od blisko 35 lat śpiewają pod dyrekcją Tadeusza Czerniawskiego, wpisując się w liczącą ponad 70 lat historię chóru.
Gwiazdą wieczoru był Jacek Stachursky, który cały koncert poprowadził i chętnie dzielił się też refleksją na temat duchowych przeżyć związanych z Bożym Narodzeniem. Wśród dedykowanych słuchaczom utworów znalazł się m.in. jego największy przebój: „Żyłem, jak chciałem”.
W wielkim finale zwieńczeniem radosnego spotkania w bielskiej katedrze stała się jedna z najpiękniejszych kolęd: „Cicha noc”, którą Jacek Stachursky zaśpiewał razem z publicznością.