Z okazji 26. Światowego Dnia Chorych bp Roman Pindel przewodniczył Mszy św. w kaplicy szpitalnej Beskidzkiego Centrum Onkologii im. św. Jana Pawła II - Szpitala Miejskiego przy ul Wyspiańskiego.
{Play}
Przy ołtarzu stanęli też m.in. kapelani szpitala: ks. Łukasz Jończy, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia i ks. Szczepan Kobielus, a także proboszcz miejsca ks. kan. Antoni Młoczek. W modlitwie wraz z pacjentami uczestniczyli ich bliscy oraz pracownicy szpitala, a za przewodniczenie tej Mszy św. podziękowania złożył dyrektor BCO Lech Wędrychowcz.
Jak wskazywał bp Pindel, znakiem czasu staje się obecnie choroba nowotworowa, a odpowiedzią ludzi na ten znak jest rozwijający się ruch hospicyjny, a także placówki medyczne podejmujące leczenie człowieka dotkniętego tą chorobą, takie jak BCO. Szukając odpowiedzi na pytanie o właściwą odpowiedź chrześcijanina na doświadczenie i znak choroby bp Pindel podkreślał, że jest to również wezwanie do modlitwy, zarówno o stan zdrowia, jak i człowieka, który w razie choroby będzie towarzyszył cierpiącemu. Jak dodawał, warunkiem chrześcijańskiej modlitwy o uzdrowienie jest przyjęcie woli Boga, który zna prawdziwy sens choroby i ma swoje plany wobec cierpiącego człowieka.
Bp Pindel odwiedził też chorych w salach szpitalnych przy ulicach: Wyspiańskiego i Plater, udzielając im błogosławieństwa.