Katedra św. Mikołaja

Wiadomości
Z radością zauważamy, że w ostatnich dniach krzyż misyjny przed wejściem do katedry został gruntownie odnowiony.
{Play}
Krzyż ten jest widoczną pamiątką Misji Świętych, które odbywały się dotąd w naszej katedrze, ale jest też najświętszym znakiem wszystkich chrześcijan, symbolem naszej wiary, który towarzyszy nam od pierwszych chwil włączenia we wspólnotę Kościoła podczas chrztu świętego. Potem towarzyszy nam w tylu ważnych i trudnych momentach życia, za każdym razem przypominając, że każdy krok powinniśmy robić z myślą o zbawieniu. Stawiany przy drodze, zawieszony na szyi, na ścianie mieszkania, biura, szkoły, jest świętym znakiem, który uświęca nasze życie.
Św. Cyryl Jerozolimski zachęcał: „Ufnie czyńmy znak krzyża palcami na czole i na wszystkim: na chlebie, który spożywamy, na kielichu, który pijemy, przy wejściu i przy wyjściu, przed snem, kładąc się na spoczynek, przy wstawaniu, chodzeniu i spoczynku!”.
Dlatego nie wolno nam zapomnieć o krzyżu również teraz, w czasie wakacyjnego czasu urlopów, wyjazdów i wypoczynku. Wypoczywając nie przestajemy być chrześcijanami. Niech widok krzyża, opatrzonego wezwaniem Ducha Świętego, zachęci nas, byśmy każdy dzień i każdą chwilę przeżywali, pamiętając o krzyżu...
Blask odzyskał też umieszczony na naszym krzyżu napis: „Ratuj duszę moją”. W tym ufnym zawołaniu do Boga zwraca się każdy człowiek, który z ufnością i nadzieją poszukuje Miłosierdzia Bożego. Każdy z nas jest świadomy swojej grzeszności, konieczności pomocy w geście wyciągniętej dłoni Pana Boga. Znak krzyża przed katedralnym kościołem przypomina wszystkim przechodniom o odwiecznej prawdzie o Bożym Miłosierdziu. W "Dzienniczku" św. siostry Faustyny znajdujemy zapis takiej właśnie prośby. Nie tylko ten krzyż, ale także wiele innych postawionych przy drodze na wędrownych szlakach, będą nam o tym przypominać. Każde spojrzenie na krzyż i zwrócenie myśli w stronę Jezusa, który na krzyżu nas odkupił, zbawił i pokonał śmierć, to wyraz naszej wiary i chęci nawrócenia.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter