Drodzy Diecezjanie, tegoroczne uroczystości ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego, głównego Patrona naszej Diecezji, będą miały inny charakter niż dotychczas. 14 sierpnia o godzinie 10:30 nabożeństwa będą sprawowane w trzech oświęcimskich świątyniach.

Centralne uroczystości pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Ludwiga Schicka z Bambergu odbędą się w kościele pw. św. Maksymiliana. Msza święta będzie transmitowana przez Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”.

We Mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach uczestniczyć będą wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

W salezjańskim sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Eucharystii udział wezmą przede wszystkim uczestnicy Marszu Życia Polaków i Polonii.

Po zakończeniu Mszy świętych delegacje z tych trzech miejsc złożą kwiaty i zapalą znicze na placu apelowym, pod ścianą śmierci Bloku11 i w celi śmierci O. Maksymiliana.

W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń epidemicznych w powiecie oświęcimskim, zachęcam wszystkich wiernych do duchowej łączności i modlitwy w intencji naszej diecezji zwłaszcza za pośrednictwem Diecezjalnego Radia „Anioł Beskidów”.

† Roman PINDEL, Biskup Bielsko-Żywiecki

[na zdjęciu: Wizerunek św. Maksymiliana Marii Kolbego w naszej katedrze.